fbpx

מדריך להלוואות חוץ בנקאיות עם סיכויי הצלחה גבוהים לקבלת הלוואה בישראל

מדריך הלוואות חוץ בנקאיות

בעלי עסקים רבים בישראל אשר זקוקים להלוואה, מעדיפים לקחת הלוואה חוץ בנקאית, מסיבות שונות. אם אתם אכן שוקלים להגיש בקשה להלוואה חוץ בנקאית בישראל וברצונכם להגדיל את סיכויי קבלת ההלוואה, ישנם מספר דברים שתוכלו לעשות לשם כך. נכון, באופן כללי קל יותר לקבל הלוואות חוץ בנקאיות מאשר הלוואות בנקאיות מסורתיות, אך גם בעולם ההלוואות החוץ בנקאיות, לא תמיד כולן מתקבלות. במיוחד לשם כך, הכנו עבורכם רשימה של צעדים – שאולי לא חשבתם עליהם, שתוכלו לנקוט כדי לשפר את סיכויי קבלת ההלוואה, גם מגופים חוץ בנקאיים.

מהם הצעדים שתוכלו לעשות כדי לשפר את סיכויי קבלת ההלוואה החוץ בנקאית?

1. הבינו את דרישותיו של המלווה

מלווים חוץ בנקאיים שונים מציבים דרישות מסוימות לאישור קבלת הלוואה מהם. לכן, בטרם תגישו בקשה לקבלת הלוואה, חשוב לחקור ולהבין מהן הדרישות של אותו מלווה, ולוודא שאתם עומדים בהן. לדוגמה, מלווים מסוימים עשויים לדרוש ציון אשראי מינימאלי, או רמה מסוימת של הכנסה חודשית. ידיעת הדרישות הללו מבעוד מועד תוכל לעזור לכם לקבוע לאילו מלווים לפנות, ותחסוך לכם זמן ומאמץ בהגשת בקשות למלווים לא רלוונטיים מבחינת הדרישות, שכן סביר להניח שבקשות אלו לא יאושרו.

2. הכינו מראש את המסמכים הפיננסיים שלכם

רובם של המלווים החוץ בנקאיים ידרשו צורה כלשהי של תיעוד פיננסי כחלק מתהליך בקשת ההלוואה. תיעוד זה עשוי לכלול דפי בנק, החזרי מס, דוחות רווח והפסד ועוד. כדי למנוע עיכובים בהגשת הבקשה, שיגררו עיכובים במתן ההלוואה, חשוב שתכינו את כל המסמכים הפיננסיים הללו מבעוד מועד ולוודא שהם מעודכנים ומדוייקים.

3. ודאו שיש לכם תכנית עסקית יציבה וחזקה

תכנית עסקית חזקה יכולה לעזור להוכיח למלווים שיש לכם אסטרטגיה ברורה לאופן בו תשתמשו בכספי ההלוואה שתקבלו, וכיצד אתם מתכננים להחזיר אותה. בתכנית הקפידו לכלול את האלמנטים הבאים:

  • תיאור מפורט של העסק שלכם
  • המוצרים או השירותים שאתם מספקים במסגרת פעילות העסק
  • פירוט ותיאור קהל היעד אליו אתם מכוונים
  • וכמובן – התחזיות הפיננסיות שלכם בעסק

מעבר לעמידה בתנאי קבלת ההלוואה, תכנית עסקית מחושבת היטב תוכל גם לעזור לכם לקבוע כמה מימון בדיוק אתם צריכים ואילו תנאים אתם מוכנים לקבל, או במילים אחרות- באילו תנאים תוכלו לעמוד.

4. שיקלו את הבטחונות שלכם

מאחר ומלווים חוץ בנקאיים בדרך כלל לא יכולים להיות בטוחים שההלוואה שניתנה תחזור במלואה בזמן שהוקצב, הם מתנים את אישור קבלת ההלוואה בהצגת בטחונות מצדכם. בטחונות אלו נועדו על מנת לאשש את יכולתכם להחזרת ההלוואה. בטחונות אלו יכולים לכלול, בין היתר, נכסים אישיים כגון בית או רכב, או נכסים עסקיים כגון ציוד או מלאי, שתוכלו למכור במקרה של חוסר יכולת להחזיר את ההלוואה. בטחונות זמינים יכולים לא רק לעזור להגדיל את סיכויי אישור קבלת ההלוואה שלכם, אלא גם להביא לתנאי הלוואה נוחים יותר.

5. חקרו והשוו בין האופציות העומדות בפניכם

לא כל המלווים החוץ בנקאיים נוצרו שווים ולא כולם מעניקים אותן הלוואות, באותם התנאים, לאותם סוגי עסקים. לכן, בטרם קבלת החלטה בבחירת המלווה שלכם, הקפידו לחפש ולהשוות בין ההצעות השונות של מגוון המלווים החוץ בנקאיים ולא בהכרת ללכת על ההצעה הראשונה שאתם מקבלים. בין הדברים שמומלץ לקחת בחשבון ולהשוות ביניהם: שיעורי הריבית המשתנים, תנאי ההחזר הדרושים והעמלות. כמו כן, אל תפחדו לנהל משא ומתן עם מלווים כדי לנסות לקבל את התנאים הטובים ביותר עבור ההלוואה שלכם.

לסיכום

קבלת הלווואה הינה עולם ומלואו, במיוחד קבלת הלוואה מגורמים חוץ בנקאיים. הצעדים אשר פורטו במאמר זה, יוכלו לעזור לכם להגדיל את סיכויי ההצלחה שלכם בקבלת הלוואה חוץ בנקאית בישראל. זכרו, הלוואות חוץ בנקאיות יכולות להוות אמנם מקור מימון רב ערך לעסקים קטנים ובינוניים (ואף גדולים), אך הוא אינו ברור מאליו וגם לו יש תנאים, דרישות וריביות. לכן, חשוב לגשת לתהליך הבקשה בצורה האסטרטגית הטובה ביותר, כשיש לכם את כל הידע הנדרש אודות הלווה הנבחר, וכמובן – עם הבנה ברורה של הצרכים והיעדים הפיננסיים שלכם, שתהיה חיונית גם לקבלת ההלוואה, וגם להתנהלות הכלכלית הכללית שלכם. בהצלחה!

הלוואה החל מ-500 אלף ש"ח

השאירו פרטים ונשמור על קשר :)

דילוג לתוכן